تبلیغات
آموزش جنسی - مردانی که مشکل ناباروری دارند

مردانی که مشکل ناباروری دارند

جمعه 26 شهریور 1389  11:02 ق.ظ

مردانی که مشکل ناباروری دارند، نباید از دوش آب گرم و سونا استفاده کنند
اگر بچه می خواهید سونا نروید!
رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی گفت: مردانی که مشکل ناباروری دارند، نباید از دوش آب گرم و سونا استفاده کنند.
به گزارش سلامتیران، دکتر مریم کاشانیان افزود: عفونت دستگاه تناسلی و بیماری اوریون آلودگی بیضه‌ها را به همراه دارد و ضربات وارده به بیضه، استرس شدید در زندگی و سوءتغذیه نیز موجب کاهش تولید اسپرم و ناباروری می‌شود. وی ادامه داد: حشره‌کش‌ها، سموم آفت کش، مواد شیمیایی سمی و حلال‌های آلی، سرب، تشعشعات یونیزه و فلزات سنگین موجب کاهش قدرت باروری در مردان می‌شوند.
رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی تاکید کرد: شایع‌ترین علت ناباروری در مردان عدم توانایی آنان در تولید تعداد کافی اسپرم‌های سالم است. یک مرد سالم باید در هر بار میزان معینی (بین ۱۲۰ تا ۶۰۰ میلیون) اسپرم تولید ‌کند. اگر تعداد اسپرم خارج شده کمتر از حد طبیعی باشد، فرد در خطر ناباروری قرار دارد.

 

دکتر کاشانیان اضافه کرد: کشیدن سیگار، استفاده دراز مدت حشیش و مصرف بیش از حد الکل موجب کاهش تعداد اسپرم و تحرک ضعیف می‌شود و فعالیت شدید بدنی نیز موجب کاهش تولید اسپرم در مردان خواهد شد. وی یادآور شد: کمبود ویتامین C موجب می‌شود که اسپرم‌ها به هم بچسبند و این حالت موجب ناباروری در مردان می‌شود.
بعضی از آنتی بیوتیک‌ها نیز به طور موقت موجب کاهش تعداد و تحرک اسپرم‌ها در مردان می‌شوند. رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی اضافه کرد: مردانی که در محیط شغلی خود با این مواد سر و کار دارند، باید از پوشش‌ها و ماسک‌های محافظ استفاده کنند. سوء تغذیه و مصرف ناکافی غذاهای ضروری موجب اختلال در تولید و کار اسپرم‌ها می‌شود.
رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی اظهار داشت: بیضه‌ها نباید زیاد گرم شوند و مردانی که مشکل ناباروری دارند، نباید از دوش آب گرم و سونا استفاده کنند و همچنین کار در محیط گرم برای آنها مفید نیست.
وی در خاتمه تاکید کرد: حدود۵۰ درصد نازایی‌ها از ناحیه مردان است اما همچنان بیشترین تأکید در بررسی علل ناباروری روی زن‌ها انجام می‌شود و این در حالی است که برای پی بردن به علت نازایی هم زن و مرد باید از نظر وجود عوامل احتمالی نازایی مورد بررسی دقیق قرار گیرند.
منبع: سایت پزشکان

...................................................... ........................................................

نوشته شده توسط: شاهو7 | آخرین ویرایش:- | نظرات ()