تبلیغات
آموزش جنسی - رابطه جنسی در دوران بارداری

رابطه جنسی در دوران بارداری

جمعه 23 مهر 1389  11:56 ق.ظ

هنگامی که  برای بار اول خانمی باردار می شود بطور طبیعی خود و همسرش  نگران اثرات سوء رابطه جنسی بر سلامت جنین هستند. سوالاتی که معمولا در اینگونه موارد مطرح می شود عبارت است از :

* آیا فشار بر رحم منجر به فشار به قلب جنین می شود؟

* آیا خطر سرایت عفونت از طریق رابطه جنسی بر جنین وجود دارد؟

* آیا رسیدن به حالت اوج لذت جنسی منجر به سقط و یا نارس بدنیا آمدن بچه می شود؟

* آیا راههای بی ضرر رابطه جنسی وجود دارد؟

این نگرانی ها سبب می شود زن و مرد در رابطه جنسی بعد از بارداری دچار مشکل شوند و احساس خوشایندی نداشته باشند.

آمیزش جنسی بخودی خود  در دوران بارداری مضر  نسیت.جنین بدون هیچ مشکلی در رحم دراز کشیده است و اوج لذت جنسی نمی تواند به او آسیب برساند.نگران و سوء ظن بیجا نسبت به خطر سرایت عفونت به جنین را نداشته باشید. البته بیماریهای وجود دارند که از راه آمیزش جنسی در صورت مبتلا بودن به جنین منتقل می شود.

چه زمانی داشتن رابطه جنسی و آمیزش در دوران بارداری خطرناک است؟

در مواردی که دکتر و یا ماما توصیه کردند که نباید آمیزش زیاد داشت. در موارد زیر باید از آن پرهیز کرد و به دکتر مراجعه کرد.

- در هنگام خونریزی در دوران بارداری

- اگر خونریزی های مکرر دارید توصیه می شود که آمیزش جنسی کمتری داشته باشید. البته می توان به روشهای دیگر آمیزش و معاشقه بپردازید و منعی وجود ندارد.

در سه ماه اول بارداری جنین فضای کوچکی را در بالای رحم اشغال کرده است که احساس نمی شود.اما زمانی که شکم شروع به بزرگ شدن کرد آمیزش جنسی  کمی خطرناک می شود مخصوصا زمانی که فشار به شکم زن وارد می شود و مرد بر رو قرار دارد. بهترین راه حل پیدا کردن شیوه های دیگر آمیزش مانند از پهلو و ... پرداخت.تجربه نشان داده است زوجها بعد از بارداری راه حلهای مناسب و جایگزینی پیدا می کنند.

آیا تمایل به میل جنسی در دوران بارداری کاهش می یابد؟

بطور طبیعی هرجه  از زمان بارداری بگذرد تحریک پذیری و تمایل کاهش می یابد اما زوجها بخوبی با افکار هم آشنایند و هر دو به سلامتی جنین آگاه بوده و خواست قلبی آنهاست. این به این معنا نیست که میل به محبت در زن کاهش می یابد بلکه برعکس شوهر می بایست در این دوران با ابراز محبت و همراهی بیشتر کنار همسر خود بوده و با هم این مسیر را به سلامتی به  یایان ببرند. 

ذکر این نکته ضروری است که هرگونه رابطه زناشویی رابطه ای است دوسویه که هردو می بایست در برخورداری ازلذت آن  برابر باشند و سلامتی و کامروایی طرف مقابل از اهم آن است  ، خواه  در دوران بارداری باشد خواه در غیر این دوران .

 


نوشته شده توسط: شاهو7 | آخرین ویرایش:- | نظرات ()